۱۳۸۷/۳/۱۲

گوگل ریدر و مشکل اشتراک بیش از یک بار

از چندین وقت پیش با استفاده از خدمات رایگان گوگل همه‌ی ایمیلهای شیدا را روی ایمیل برپایه‌ی گوگل برده بودم (یعنی موقع ورود به mail.sheida.com محیط گوگل برای ایمیل را می‌دیدم و از همه امکانات گوگل استفاده می‌کردم.) و با استفاده از webmaster @ sheida.com از طریق Gtalk با دوستان در تماس بودم.
تنها دو مشکل کوچک موجود بود و آن هم این که Gtalk به شما اجازه‌ی گذاشتن badge با استفاده از آی دی غیر @gmail.com را بر روی سایتتان را نمی‌داد (که چیز زیاد مهمی نبود) ولی اشکال مهمتر این بود که با این حساب کاربری وقتی به گوگل ریدر وارد می‌شدی دیگر دوستان خود را نمی‌دیدی (برای ورود به گوگل ریدر با همان دامنه شیدا می‌بایست یک بار دیگر در گوگل حساب بازکنی و این حساب به حساب شما در گوگل اپز مربوط نمی‌شد) برای همین بر این باور شدم که باید یک حساب جیمیلی درست کنم و از گوگل ریدر خودم استفاده بهتری ببرم.
دم گوگل ریدر گرم که همه‌ چی را از حساب کاربری قبلی‌ام export کرد و به حساب جدید وارد کرد، فقط مشکلی که وجود داره اینه که اگر یک مطلب را 300 نفر به اشتراک بگذارند، شما این مطلب را 300 بار می‌بینی، یک کمی عقل نداره که اگر یک مطلب یکبار خوانده شد دیگر به واسطه‌ی اشتراک از طرف یکی دیگر از دوستانت دوباره نشان ندهد، تازه به اکثر مطالب اشتراک شده به صورت شخصی به آر اس اس شان مشترکم و یک بار هم آن‌جا مطلب را می‌بینم. بهتر بود که گوگل کاری بکند که مطالب اشتراک شده با مطالب مشترک شده‌ی حساب کاربری یک جوری مدیریت شود که مطلب فقط یک بار نمایش داده شود، اگر هم افراد مختلف noteهای مختلفی برای یک مطلب گذاشتند، آن مطلب یک بار و تنها با noteهای مختلف کاربران مختلف نمایش داده شود. کار ساده‌ای است ولی خیلی می‌تواند در وقت استفاده کنندگان از این ریدر عزیز صرفه‌جویی بکند.

۳ نظر:

  1. منم همین مشکل رو داشتم! برای همین sadeghjam@gmail.com ایمیل اصلیمه و همه ایمیلهای دیگه توسط pop به اونجا منتقل میشن.
    ولی خدایی این ابزارهای گوگل خیلی باحالن!

    پاسخحذف
  2. خب اين سياست گوگله ديگه

    پاسخحذف