۱۳۸۳/۶/۹

راهنمای فارسی نوشتن

راهنماي نوشتن فارسي در PHP-Nuke

تا به حال اسم پورتال را حتما شنيده ايد ؟ پورتالها چيزهايي آماده هستند که براي چيزهايي که آماده نيستند ايجاد مي‌شوند (‌ عجب تعريفي کردم خودم هم کف کردم ) ، يکي از اين پورتالها PHP-Nuke مي‌باشد، اين پورتال به صورت Open-Source مي‌باشد، حال اين که Open-Source چيست را در مقاله اي خواهم گفت ولي همين را بدانيد که اگر نرم افزاري Open-Source باشد کار کردن با آن براي مقاصد شخصي هزينه‌اي را دربرندارد و شما نبايد براي ان پولي پرداخت نماييد. از اين قبيل پورتالها بسيار هست و بسياري از آنها Open-Source مي‌باشند. ( براي مثال مي توانيد Dot-Net-Nuke را امتحان بفرماييد. )
نصب اين پورتالها هم کار آساني مي باشد تنها درصورتي که کمي حوصله داشته باشيد و راهنماي‌ آن را بخوانيد ( مخصوصا در مورد PHP-Nuke ) و در صورت بروز مشکل از Forum هاي موجود در اينترنت سوال خود را مطرح نماييد، مطمين باشيد کسي پيدا مي‌شود که به شما جواب بدهد.
ولي حالا که چي ؟ مشکل از آنجا شروع مي‌شود که تازه متوجه مي‌شويد که اين پورتالها
بر پايه زبان خاصي مي‌باشند و انها را مي خواهيد به زبان فارسي مشاهده کنيد و يا حتي در آنها فارسي بنويسيد، براي اين مشکل پيشنهاد من اين است، اگر از PHP-Nuke استفاده مي‌کنيد ، متن مورد نظر خود را در يک محيط جدا مانند Frontpage و يا Dreamweaver تايپ کنيد و سپس کد آن قسمت را کپي و در قسمت متن PHP-Nuke کپي نماييد.
در اين صورت تنها به چند نکته بايد توجه کنيد :
PHP-Nuke از يک سري تگهاي HTML پشتيباني نمي کند که آنهايي که من کشف کرده‌ام شامل اينها مي باشد : br , table و ... که به راحتي با گزينه Preview درقسمت Admin مي توانيد ببينيد که آيا PHP-Nuke همان‌طور که انتظار داريد صفحه شما را نمايش داده است يا خير ؟
دوم اين که از عکسها تنها به صورت link استفاده کنيد ( حتي اگر بر روي سايت خودتان است ) ، در غير اين‌صورت عکسها نمايش داده نمي‌شود ( اين مورد را زماني به ياد داشته باشيد که مي‌خواهيد صفحات را در کامپيوتر شخصي ذخيره کنيد و بعدا بر روي پورتال خود قرار دهيد، چون در اين مواقع Frontpage از شما سوال مي‌پرسد که عکسها را به صورت offline در کامپيوتر ذخيره کند يا خير، که شما خير جوابش دهيد. )
در صورتي هم که مشتقيما مي‌خواهيد در PHP-nuke تايپ بفرماييد پيشنهاد من استفاده از يک برنامه به نام WYSIWYG مي‌باشد. که در باره آن خواهم نوشت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر