۱۳۸۹/۶/۹

داستان دنباله‌دار هاستینگ و بلوهاست

از وقتی که روی بلوهاست آمده بودم کلی ازش راضی بودم. خیلی حال می‌کردم باهاش، همه‌اش به این هاستینگهای وطنی بد و بیراه می‌گفتم. انصافا هم بد نبودند. برای کار بنده که چند تا وب سایت کوچولو موچولو بودند کافی بود. چندین وب سایت شیدا، رادیو گلچین، لینکدونی شیدا و چند تا وب سایت دیگر که مربوط به زرتشتیان بودند روی این هاستینگ قرار داشتند.
سایت لینکدونی شیدا بنیادش بر این استوار بود که لینکهایی را که من در اینترنت جذاب می‌دیدم یک جوری بوکمارک می‌کردمشان و این سایت این لینکها را می‌خواند و نمایششان می‌داد. از یک طرفی برای من خوب بود که همه لینکهایی را که دوست داشتم یک جا جمع آوری کرده بودم و هر موقع می‌خواستم بهشان دسترسی داشتم، حتی اگر وب سایتی که منتشرشان هم کرده بود از کار افتاده می‌بود در آن موقع، از طرفی هم لینکهایی که به نظر من باحال می‌آمد را دیگران می‌دیدند و شاید به درد آنها هم می‌خورد.
اینها همه را داشته باشید تا چند وقت آخری، این لینکدونی شیدا هم به فید شیدا اضافه می‌شد و لینکهای روزانه‌ای که من انتخابشان می‌کردم در فید شیدا می‌آمد.
یک کمی این کار باعث شده بود که فید شیدا یک کمی مشکل دار بشود برای چند روزی ولی به هر حال یک چیز خوش آب و گلی از آب در آمد.
بعد از راه اندازی این لینکدونی شیدا بود که بلوهاست با بهانه هایی مبنی بر این که وب سایتت برای هاستینگ ما مشکل ساز شده و این حرفها ما را انداخت بیرون.
البته کارآیی بلوهاست خیلی پایین آمده بود و صفحات شیدا و دیگر سایتهایم را بسیار کند می‌آورد و حتی جوری شده بود که برای نمایش ندادن صفحات وبسایتهایم شمارنده‌ای درست کرده بودم که شمارشگرش بیشتر از شمارشگر وبسایتهای من شده بود (یعنی زمانی که بلوهاست به درخواستهای بازدید از سایت پاسخ نمی‌داد بیشتر از موقعی بود که به درخواستها پاسخ درست می‌داد و وبسایتهای موردنظر را به کاربر نمایش می‌داد).
به هر حال ما از بلوهاست منتقل شدیم و به دریمهاست نقل مکان کردیم.
فعلا که ازش راضی بودم. درست هستش که cpanel را استفاده نمی‌کنند و برای تماس باهاشان تنها می‌توانید از ایمیل استفاده کنید ولی خیلی گزینه‌های خوبی دارند که می‌تواند برایتان جالب باشد. مثلا اگر از ایمیل گوگل برای دامنه اتان استفاده می‌کنید، کافی است یک گزینه را انتخاب کنید و دریمهاست تمام تنظیمات را برای شما انجام می‌دهد.

ممکن هستش یک کمی اشکالات کوچکی در شیدا و سایتهای اقماری‌اش پیدا کنید، ممنون می‌شوم که صبر پیشه کنید و بیشتر سپاسگزار می‌شوم اگر مشکلی را که دیدید بهم خبر بدهید.

۲ نظر:

 1. سلام

  یه سوال داشتم (که کمی مفصله) و ممنون میشم اگه جواب بدید:

  من یه مدتی هست که به فکر دست و پا کردن دامین (و طبعا هاست مربوطه) هستم. خیلی توي هاست ها جست و جو کردم و راستش به اين نتيجه رسیدم که هاست وطني هم گرونه هم محدوده هم اعتباری بهش نیست. اما توي هاستهای غربتی! این بلوهاست رو زیاد تعریف مي کنند. اما ظاهرا شما با بلوهاست مشکل پیدا کردید. من هم شنیدم که گهگاه با دریافت فیدهای با ترافیک بالا از جاهای دیگه مشکل پیدا میکنه. دریم هاست رو هم راستش چیز یادی ازش نشنیدم تا بحال.
  کاری که من می خواهم بکنم اینه که یه سایت (با تم وبلاگي تقریبا ) بعلاوه کمی هم ملحقات (یه جورایی آرشیو و احتمالا بعدها یه سوشیال نت ورک نقلی) راه بندازم. نمیدونم بلوهاست براي چنین کاری جوابگو هست یا نه؟ در ضمن باید بگم که تقريبا دانش کدنویسی من به صفر میل میکنه و یک چیز شسته رفته رو ترجیح میدم، اما بدلايلی دوست دارم به جاي استفاده از بلاگ سرورهای رایگان، پول بی زبان را بدهم دست یک هاست سرور...
  چه کنم؟ بلوهاست یا دیگرهاست؟

  پاسخحذف
 2. به هر حال چیزی که من فهمیدم این هستش که همه اشان تقریبا یک جورند. اگر خیلی استفاده می خواهی از هاستت بکنی بهتر هستش که از یک هاستینگ اختصاصی استفاده کنی.

  پاسخحذف