۱۳۸۸/۵/۱۲

برساد و اخبار زرتشتیان

چند وقتی هست که سایت شکیل و زیبای برساد به خبر رسانی از زرتشتیان داخل ایران می‌پردازد. انصافا هم خبرهای جالب و سایت زیبایی دارند. ولی چند وقت پیش بود که به سایتشان سر زدم تا حول و حوش یک روز بود که این پیغام را مشاهده می‌کردم. آن هم در بینابین مسابقات جام جانباختگان که خیلی‌ها به سایتشان سر می‌زنند و می‌خواهند از چون و چرای مسابقات آگاه شوند.
berasad
درست است که سایت اخبار زرتشتیان تمام اخبار سایت برساد و دیگر سایتهای زرتشتیان را پوشش نمی‌دهد و یکی از نکات مثبتش هم همین گلچین کردن اخبار به فارسی و انگلیسی هست، به علاوه تاکنون سایت اخبار زرتشتیان که حدود دو سال از فعالیتش می‌گذرد تاکنون چنین مشکلاتی را نداشته است.
اصولا یکی از اهداف اولیه‌ی سایت اخبار زرتشتیان هم همین بایگانی اخبار زرتشتیان به صورت مستقل بود تا با از بین رفتن یک سایت و یا تغییر یک مجموعه اطلاعات موجود قابل دسترسی باشد.
دقیق نمی‌دانم ولی یادم هست وقتی که پی‌اچ‌پی نیوک کار می‌کردم یک نوع حملاتی به سایت می‌شد از نوع SQL injection، نمی‌دانم با این اطلاعاتی که در صفحه نمایش داده شده می‌توان حمله‌ای را ترتیب داد یا نه. اگر که بشود واقعا باید به سازنده و پشتیبان سایت یک آفرین بزرگ فرستاد که چنین error هایی را مستقیم به بیننده نمایش می‌دهد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر