۱۳۸۷/۱۰/۱۵

تینک‌پد تی 61چند وقتی شده بود که این نوت‌بوک جدید را خریده بودم ولی هنوز 3 ماه ازش نگذشته زرتش غمصور شد و به پروردگارش پیوست. جریان از این قرار بود که هنگامی که دستگاه را روشن می‌کردی حدود 15 دقیقه می‌توانستی باهاش کار کنی و دیگر هیچ اثری از حیات در دستگاهت پیدا نمی‌شد. هاردش به کلی به فنا رفته بود.
البته خوبی این آی‌بی‌ام این بود که به صورت توکار یک سری نرم‌افزارهایی داشت که می‌توانست تشخیص بدهد مشکل از کجاست، مثل همان نورتون خودمان که هارد را چک می‌کرد ولی این بهتر از آن عمل می‌کرد و هنگامی که در مد خودش بالا می‌آمدی می‌توانستی همه‌ی تستها را انجام بدهی. ما هم تست کردیم و زنگ زدیم به پشتیبانی که بیا و هارد ما را درست کن من فکر می‌کنم که خراب شده. جالبیش هم اینه که دقیقا بعد از یک مدت محدودی (همان 15 دقیقه) فرقی نمی‌کند که چی کار بکنی با کامپیوترت این مشکل باز ایجاد می‌شد.
تنها خوبی پشتیبانی‌اشان این بود که تا فهمیدند که من تستها را انجام دادم و نشان می‌دهد که مشکل از هاردم هستش گفتند که برایت یک هارد نو می‌فرستیم و اصلا حتی از من یک فایل لاگ هم نخواستند که برایشان بفرستم و نشان بدهم که کامپیوترم مشکل دارد.
البته من خودم خیلی راضی نبودم که بعد 3 یا 4 ماه خریدن نوت‌بوک به این اوضاع دچار شد ولی خوب حداقل پشتیبانی‌اشان خوب بود و از آنش راضی بودم فعلا، حالا تا هارد جدید بیاد و ببینیم که درست می‌شود سیستم یا نه از این کامپیوترهای همگانی داریم وبلاگ آپدیت می‌کنیم.
باز هم با این همه خرابی هر کسی بیاید و بگوید برو اپل بخر من می‌گویم که سخت در اشتباه هستید، چون همین چند وقت پیش شبیه همین مشکل برای هارد اپل یکی از دوستانم پیش آمد و نتوانست به هیچ کدام از فایلهایش دسترسی پیدا کند، خوبی ویندوز اینه که اینقدر در پیته که وقتی هم به مشکل بربخورد خودش هم مشکلش را می‌داند درپیتیه و می‌خواهد ردش کند و باعث شد که من بتوانم از هاردم یک بک‌آپ کامل بگیرم. اگر اپل خریده بودم که همه‌ی اطلاعاتم به فنا رفته بود.

۲ نظر:

  1. سلام، لپ تاپ های ای بی ام خیلی لپ تاپ های عالی هستند من 3 ساله فقط آی بی ام داشتم (2 لپ تاپ) ... اینکه انقدر زود خراب شده خیلی عجیبه... من بارها لپ تاپم افتاده از میز ولی هیچیش نشده. واقعا طراحی فوق العاده ای داره... فقط نمی دونم چون قیافش خوب نیست مردم فکر می کنن که...!

    پاسخحذف
  2. bebin enghad nadadi bahash boogh bezanam, injoori shod... hala bebinam baraat ebrat mishe ya na!

    پاسخحذف