۱۳۸۷/۵/۲۲

سایت مسابقات پکن

سایت المپیک چین

اگر شما هم سری به سایت مسابقات المپیک چین زده باشید شاید مشاهده کرده باشید که سایت از ساختار خوبی برخوردار هستش. نکته‌ی جالب توجه‌ای که نظر من را جلب کرد زبان سایت بود. این سایت تنها به 5 زبان در اختیار هست، انگلیسی، چینی، فرانسوی، اسپانیولی و عربی. نمی‌دانم چی شده که این گونه تصمیم گرفتند‌ ؟ بر حسب تعداد بینندگان سایت بوده ؟ بر اساس تعداد آدمهای جهانی که به این زبانها صحبت می‌کنند بوده ؟ بر اساس نحوه‌ی حمایت مالی کشورهای دارای آن زبانها از بازیها بوده ؟ به هر حال هر چی که بوده چیز زیاد جذابی نیستش. فکر کنم دوست چینی‌ای که داشتم می‌گفت چین این‌قدر بزرگه که تو خودش دو زبان مردمش صحبت می‌کنند. یعنی دولت چین حتی زبان دوم چین را هم در سایت نگذاشته. چیزی که فکر کنم از کج سلیقگی‌ چینی‌ها منشا می‌گیرد.

۱ نظر:

 1. گرفتاري اين زندگي لعنتي ِ منفور، تو را هم از يادم برد.تو که فراموش شوي انگار ديگر نيستم.انگار حل شده ام در نبودنها.انگار خودم را زودتر به فراموشي سپرده باشم.

  سلام دوستان امروز اومدم فقط برای یه خواهش


  من توی مسابقه تاپ بلاگ شرکت کردم دوستان کمی دارم میدونم زیاد نت نمیام زیاد سراغتون نمیتونم به خاطر مشکلات فراوانی که دارم بیام همیشه هم شرمنده دوستانم بودم

  اما باز ازتون تمنا دارم من و یاری کنید تا حالا تنهام نذاشتید ازتون خواهش میکنم به لینک زیر رفته و به وبلاگم رای بدید همیشه شرمنده مهربونیاتون هستم  با تشکر:بانوی قدیس(آیدا)

  دوست جونام روزای آخره میخوام به خاطر شازده کوچولو(پسرم) اول شم تا به مامانی(نانا)افتخار کنه

  تنهام نذارید

  جلوی اسم وبلاگ بانوی قدیس تیک گذاشته و بعد دکمه voteرا فشار دهید

  پاسخحذف