۱۳۸۴/۲/۲۹

تهیه نسخه پشتیبان از ایمیلهایتان

امان از دست اين ويروسها، زد و رايانه ي ما را به باد داد ‌و مجبور شدم كه ز اول لوازم كار براي ارتباط با دنياي متمدن را فراهم سازم و از ابتدا همه‌ي برنامه‌هاي لازم را نصب مي‌‌كنم ولي در اين نصب به يك برنامه‌ي عالي برخوردم كهتوصيه مي‌كنم شما هم حتما استفاده كنيد، نام اين برنامه Email
Saver xe
بود و به نظرم خود برنامه و كركش را يا در پي‌سي‌ورلد و يا تك‌داونلود و يا جاهاي ديگر، هميشه براي فرمت كردن اين مشكل را داشتم كه اطلاعات ذخيره شده در برنامه هايم از بين نرود و از همه مهمتر اطلاعات مربوط به پست الكترونيكي افراد بود و در موقع استفاده‌ي دوباره از Outlook لازم مي‌آمد كه accountهاي تعريف شده را دستي تعريف كنم، براي قانون مندي به آنها rule بنويسم و . . . ولي با استفاده از اين برنامه تمام اين اعمال به صورت خودكار انجام مي‌شود، تمام اطلاعات شما به معناي واقعي backup گرفته مي‌شود و هيچ نامه‌اي از دست نمي‌رود، هيچ هويتي نيز گم نمي‌شود ( البته بدون اين برنامه هم مي‌توان با قابليت خود Outlook به backup گيري از آدرسهاي پست الكترونيكي و Ruleهاي ايجاد شده پرداخت )، من كه حتما به شما توصيه مي‌كنم از اين برنامه استفاده كنيد.

بعضي از دوستان هم اطلاعات نوشته شده در رابطه با RSS را از شيدا خوانده بودند و گيج شده بودند و از من مي‌پرسيدند اين چي چيه ؟ يه مقاله‌ي خوبي كه تو اينترنت برايتان توصيه مي‌كنم بخوانين و از نوشته‌هاي دوستم عليرضا هست را مي‌توانيد از اين‌جا بخوانيد.

خبر دار هم كه شديد چند مدتي هست كه PHP به ورژن 5 رسيده و بسيار آبرومند شده ( يعني آبروي همه را هم مثل object مي‌بينه ) و از طرفي هم زياد استقبال نشده ازش (اين‌جا را ببينيد)، البته بين برنامه‌نويسان قهارش، يه مطلب جالب از نيما در رابطه با
PHP به چشمم خورد با نام PHP Rapid application Development Object-oriented كه به نظر من خيلي مي‌خواهد ساختار برنامه‌نويسي تحت وب توسط
PHP را به ساختارهايي شبيه سرور هاي جاوا نزديك كند.

راسته نسخه‌ي بتاي ياهو مسنجر جديد هم آمده، البته طبق گفته‌ي خبر‌چين براي ايران داونلود كردنش مجاني نيست، من كه امتحان نكردم، اگر امتحان كرديد يك خبر به من بدهيد ولي در اخبار 20:30 گفت كه مجانيه.

يك عذر خواهي هم من به بينندگان اين سايت بدهكار هستم و آن هم اين كه اگر صفحاتي را مشاهده مي‌كنيد كه پر از لينكهاي تبليغاتي به عنوان comment است به دليل باز گذاشتن قسمت comment گذاري براي همه‌ي افراد و نه تنها افراد ثبت نام شده در sheida.com مي‌باشد، بنده سعي كردم به سرعت اين لينكها را حذف نمايم و باز هم عذر خواهي.

Favorite Weblogs هم پس از مدتها تلاش كامل شد و توانستم هم با استفاده از regular expression در php بتوانم از خدمت blogrolling استفاده بهينه كنم و سايتهاي به روز شده را با علامتي نمايش دهم، هم توانستم weblogs.com وblogrolling.com را ping كنم با استفاده از remote procedure call، حالا ديگر غصه نداشته باشيد و شيدا دات كام را به راحتي در accountاتان اضافه نماييد.

يك چيز مهم ديگر هم بگويم و بروم، تبليغات گوگل كه پايين شيدا نمايش داده مي‌شود را كه هر روز كليك مي‌كنيد، تا حالا براي من تبليغات عربي مي‌آورد و فارسي را براي
تبليغات انتخاب نمي‌كرد، ولي ديروز تبليغ يك سايت ايراني كه در ايران Master Card مي‌داد را آورد، كم كم مي‌توان روي گوگل هم براي زبان فارسي حساب باز كرد.

در انتها نيز درگذشت دكتر كسري وفاداري را در لندن( براي كنفرانس به آن‌جا رفته بودند)، به جامعه‌ي زرتشتيان ايران و جهان و هم‌چنين دوستداران ايشان اندوه‌باد مي‌گويم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر