۱۳۸۳/۸/۱۵

چک کردن ایمیل با آوتلوک

چگونه ايميل خود را چك كنيم

شايد به نظرتان خيلي مسخره باشد، خوب حتما مي گوييد كه جوابش معلوم است، با استفاده از يك عدد اينترنت اكسپلورر و سر زدن به mail.yahoo.com , www.gmail.com , www.hotmail.com و سايتهاي مشابه، اما در اين جا مي خواهيم راحتترين راهش را با هم ياد بگيريم كه استفاده از outlook هست.
outlook در چند ورژن عرضه شده است كه ورژني كه به صورت default همراه با ويندوز نصب مي شود عبارت است از outlook express ، ولي ورژن ديگري هم دارد مثلا outlook 2003 يا outlook xp كه هر كدام داراي قابليتهاي بالاتري نسبت به outlook express دارند ولي براي كار ما همان express اش زياده ( توجه اگه ورژن بالا داريد، با آنها هم مي توانيد همين كارها را بكنيد )
و اما تعدادي نكته باقي مي ماند كه عبارت است از POP3 , SMTP .
اين دو تا اسم عجيب و غريبي كه مي بينيد پروتوكلهايي هستند براي تبادل ايميل، قبلا سرورها به صورت مجاني اين پروتوكولها را در اختيار شما مي گذاشتند ولي بعد از رقابتهاي پيش آمده بينشان و پولي شدن بسياري از سرويسها، اينها نيز پولي شدند براي همين ما بايد بهشان كلك بزنيم، كه مي زنيم.
فرض كنيد كه شما account هاي ايميلي بر روي سرورهاي hotmail , gmail , yahoo داريد و مي خواهيد با زدن يك كليد تمام آنها را چك كنيد و از شر login كردن به هركدام خلاص شويد. براي اين كار نياز به چندين نرم افزار داريد با نامهاي yahoopops , psGmail , freepop3كه آنها را مي توانيد از اين لينكها داونلود كنيد :
http://yahoopops.sourceforge.net
http://freepops.sourceforge.net
http://psgmail.windohs.net
البته همان طور كه توجه مي كنيد دوتاي اول ازپروژههاي sourceforge هستند و open source هستند ولي بعدي را بايد بابتش پول پرداخت كنيد. داونلود كه كرديد نصبشان كنيد و مثل يك account ساده براي outlook به صورت pop3 براي hotmail ، yahoo , gmail درست كنيد فقط براي اينها درهنگام تعيين تنظيمات pop3 mail server و smtp mail server نكات زير را رعايت كنيد :
براي Hotmail , Yahooعبارت localhost را وارد نماييد و براي gmail عدد 127.0.0.2 را وارد نماييد. براي hotamil بايد پورت pop3 را عوض كرده و به عدد 2000 تغيير دهيد.
حال به سراغ تنظيمات psGmail رفته و در قسمت Bind on IP عدد 127.0.0.1 را به عدد 127.0.0.2 تغيير دهيد، حالا كامپيوتر خود را روشن خاموش كنيد و با اجراي نرم افزارهاي فوق و سپس اجراي Outlook و زدن كليد f9 مي توانيد تمام ايميلهاي خود را چك نماييد.
نكات مورد توجه :
1- با نرم افزار freepops مي توانيد تمام ايميلها را چك كنيد مانند ياهو و جي ميل ولي نمي توانيد ايميل بقرستيد براي همين من از yahoopops , psgmail استفاده مي كنم، اگر مي خواهيد فقط از freepops استفاده كنيد تمام تنظيمات را مانند hotmail كه در بالا توضيح داده شد انجام دهيد.
2- براي psgmail به راحتي مي توانيد crack پيدا كنيد و از آن استفاده كنيد، پس نگرانش نباشيد.
3- براي بقيه accoutهايتان هم مي توانيد از freepops استفاده كنيد، اگر مي خواهيد مطمين شويد كه ايميلهاي شما را پشتيباني مي كند يا نه به سايتش يه سر بزنيد.

۶ نظر:

 1. جیمیل که خودش pop3 داره، احتیاج به دانلود نرم افزاری نیست. اصلا چه کاریه استفاده از اوت لوک که هم کنده هم به یه کامپیوتر محدودت می کنه. ایمیل سرویس هایی که سرشون به تنشون بیارزه (مسلما یاهو شاملش نمی شه، منظورم سرویس های غیرعمومیه، مثل شرکت ها و دانشگاه ها) همه قابلیت فوروارد دارن. می شه همه رو به جیمیل فوروارد کرد و رو جیمیل خوندشون، و به علاوه با جیمیل رجیسترشون کرد و با استفاده از جیمیل از اون آدرسها ایمیل زد. (هر چند جیمیل همه هدرهای ایمیل رو ست نمی کنه.)

  پاسخحذف
 2. اینی که می‌گی درست ولی خیلی ها مثل من که روزانه چند تا ایمیل به یاهوشان دارند این کار برایشان موثر است
  از طرفی این جوری می‌توانی چند تا ایمیل یاهوت را با هم چک کنی
  و آن که گفتی می‌توانی تو جی میل ست کنی درسته ولی وقتی که ایمیل می‌فرستی نگاه کن به آدرس فرستنده می‌زنه test@gmail.com on behalf of test@test.com این‌جوری اگه نخواهی آن آدرس جی‌میلت معلوم شه به دردسر می‌افتی و الزاما نشان می‌ده که از جی‌میل آمده

  از طرفی این جوری می‌توانی یک باره همه ایمیلهات را داونلود کنی از سر فرصت بخوانی و بهشان جواب بدهی مخصوصا برای ایرانیان که بسیاری به صورت دایل‌آپ وصل می‌شوند و زمان اتصال به اینترنت برایشان مهم است و پول بابتش خرج می‌کنند
  در صورتی که به نظر من آوت لوک هم کند نیست و گرنه از تاندربرد استفاده کن که بسیار راحت است و سبک ( من هم از همین استفاده می‌کنم )

  پاسخحذف
 3. مرسی از جوابت. منظورم از اینکه جیمیل همه هدرها رو ست نمی کنه همون مشکلی بود که تو گفتی، که جیمیل Sender رو کماکان می ذاره آدرس جیمیلت بمونه و تو سرویس هایی (مثل اوت لوک و هات میل) که از Sender و From هر دو استفاده می کنند، مشخص می شه که از جیمیل فرستاده شده.
  از این نظر که اوت لوک و تاندر برد رو می شه آفلاین خوند و اینا کاملا حق با توست، فقط تنها بدیش که من دیگه ازشون استفاده نمی کنم اینه که به همون کامپیوتری که اینا روشون نصبه محدود می شی و نمی تونی هرجا دلت خواست و هر کامپیوتری که هوس کردی ایمیل چک کنی و جواب بدی و آرشیوت کامل بمونه.

  پاسخحذف
 4. من نتونستم yahoopoops را دانلود کنم لطفا مرا راهنمایی کنید و بقیه مراحل را مرحله به مرحله توضیح دهید

  پاسخحذف
 5. سلام
  من به شما می گم که برای gmail بدون پول دادن هم می توان کاری کرد که out look راه بیفته

  پاسخحذف
 6. salam.bebakhshid mishe komakam konid.vaghti mikham ba outlook mailamo check konam az man mikhad ke usre & passworde servero vared konam.che kar konam?

  پاسخحذف